Znamy zwycięzców ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022

W iście sportowej atmosferze odbył się kolejny wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Kolarze startowali z Hotelu Arłamów, gdzie również była zlokalizowana meta. Do pokonania mieli 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami, ale pomimo deszczowej pogody zaciekle walczyli o zwycięstwo w jednym z najbardziej obleganych wyścigów dla amatorów w Polsce. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników.

– Super trasa, selektywna,  dobre zabezpieczenie, było super! – mówił po dekoracji Adam Wójcik z 7R ROWMIX TEAM p/b 72D,  zwycięzca kategorii OPEN wśród mężczyzn. Najlepszy amator pokonał trasę w 2 godziny 4 minuty i 38 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Sonia Cięciel. Uzyskała czas 2 godziny 20 minut i 10 sekund. Zwycięzcy w ramach nagrody wygrali m.in. pobyt w górskim resorcie Madonna di Campiglio wraz z karnetem narciarskim w Dolomitach. – Trasa bardzo ciekawa. Super podjazdy, super szybkie zjazdy. Udało się wygrać! Naprawdę super wyścig. – cieszyła się po zwycięstwie najlepsza kobieta w kategorii OPEN.
Kategoria mężczyzn OPEN:
1. Adam Wójcik
2. Marcinkowski Patryk
3. Adamkiewicz Adam
Kategoria kobiet OPEN: 
1. Sonia Cięciel
2. Piątkowska Monika
3. Tlołka Angelika
W tym roku zorganizowano także Premię Specjalną Hotelu Arłamów. Najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna na kilometrowym podjeździe pod Kalwarię Pacławską w nagrodę otrzymali tygodniowy pobyt w Hotelu Arłamów. Najszybsza okazała się Monika Piątkowska, a wśród Panów najszybszy był Adam Wójcik.
Wszystkim, którzy wzięli udział w wyścigu serdecznie gratulujemy!