Znamy kalendarz ORLEN Lang Team Race 2021

W tym roku przygotowaliśmy dla Was trzy wyścigi w ramach ORLEN Lang Team Race. Sezon rozpoczniemy 30 maja w Białymstoku podczas ORLEN Wyścigu Narodów. 10 sierpnia spotkamy się podczas ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego  Arłamowie. Wielki finał cyklu zostanie rozegrany w Bytowie 25 września. Od dziś można się już zapisywać na ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Szczegóły tego wyścigu poniżej.

Tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 sierpnia w Arłamowie. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Zawody odbędą się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to największe święto wszystkich miłośników kolarstwa. Rozgrywany od 2010 roku wyścig stał się kultowy, a w ostatnich edycjach startowało w nim niemal trzy tysiące zawodników. Przed rokiem, ze względu na pandemię, wyścig został rozegrany na trenażerach, a udział w nim wzięło wielu wybitnych zawodników wspieranych przez PKN ORLEN w tym m.in. Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik czy Anita Włodarczyk. Transmisję ze zmagań można było śledzić na antenie telewizji Eurosport. W 2021 roku wyścig zostanie rozegrany w zupełnie nowym miejscu – Arłamowie.

W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. Jestem przekonany, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Sponsorem Tytularnym ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriału Ryszarda Szurkowskiego oraz całego cyklu ORLEN Lang Team Race jest PKN ORLEN.

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin i z dumą wspieramy ją od wielu lat. Od 2018 roku współpracujemy z Lang Team przy realizacji międzynarodowych zawodów kolarskich U23 pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Od niedawna jesteśmy sponsorem tytularnym jednej z najlepszych międzynarodowych grup kolarstwa górskiego – KROSS ORLEN Cycling Team w barwach której startuje dwukrotna wicemistrzyni olimpijska – Maja Włoszczowska. Mam nadzieję, że ten rok przyniesie wiele radości zarówno kolarzom amatorom startującym w wyścigu, jak i kibicom tej pięknej dyscypliny sportowej – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

Tegoroczny wyścig odbędzie się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi – dodaje Czesław Lang.

Tradycją ORLEN Tour de Pologne Amatorów jest to, że uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Nie inaczej będzie w tym roku. Trasa liczy 80 kilometrów znajduje się na niej górska premia w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosi 1365 metrów.

Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa jaką jest ORLEN Tour de Pologne łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu – mówi Michał Kozak Prezes Zarządu Hotel Arłamów SA.

Hotel Arłamów przygotował specjalną ofertę dla uczestników ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriału Ryszarda Szurkowskiego:

https://www.arlamow.pl/pobyty/tour-de-pologne-amatorow

Okoliczne oferty noclegowe mogą Państwo znaleźć w poniższej wyszukiwarce Informacji Turystycznej w Ustrzykach Dolnych, z zastrzeżeniem, iż Informacja Turystyczna nie zajmuje się organizacją zakwaterowania ani rezerwacją noclegów.

https://www.visitustrzyki.pl/noclegi