Wielkie święto w Arłamowie z ORLEN Lang Team Race

Fantastyczna trasa, rewelacyjni uczestnicy i znakomita zabawa oraz sportowa walka – tak wyglądał ORLEN Lang Team Race w Arłamowie. Ponad pół tysiąca kolarzy amatorów zapamięta ten dzień na długo.

W sobotę kolarze mieli do pokonania 75 kilometrów. Na starcie pod Hotelem Arłamów stanęło ponad pół tysiąca kolarzy–amatorów, którzy kochają jazdę na rowerze. Ruszyli punktualnie o 10 rano na trasę, z której widoki zapierały dech w piersiach. Dla wielu była to kolejna wizyta w Arłamowie i w tej części Polski, która doskonale promuje się także poprzez kolarstwo.

Zawodnicy mieli do pokonania kilka wymagających podjazdów, ale tu nikt nie odpuszczał. Na starcie pojawili się nawet kolarze po 70., co tylko pokazuje, że miłość do roweru można rozwijać w każdym wieku.
– Od początku właśnie taki mieliśmy cel: promować piękne zakątki Polski i aktywny tryb życia. Jestem dumny, kiedy widzę efekty, bo dzisiaj Polacy masowo uprawiają sport. Kiedy wybierają kolarstwo, cieszę się wyjątkowo, bo to także moja miłość. A Arłamów i okolice do kolarstwa nadają się wyjątkowo. Byliśmy tutaj nie tylko z ORLEN Lang Team Race, ale też Tour de Pologne. Zresztą, po sobotniej rywalizacji amatorów czeka nas także niedzielny finał ORLEN Wyścigu Narodów – powiedział po zawodach Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team, czyli organizatora wszystkich wymienionych imprez.

Na trasie wokół Arłamowa najlepszy był Adam Wójcik z 7R Rowmix Team p/b 72D. Z kolei wśród pań najszybsza okazała się Sonia Cięciel z Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team. Najlepsi w swoich kategoriach jako nagrody otrzymali produkty EKOI oraz Vitarade.

Dla amatorów była to pierwsza impreza w tegorocznym cyklu. Kolejny etap odbędzie się w lipcu w Karapaczu i będzie to jednocześnie ORLEN Tour de Pologne Amatorów, a wielki finał cyklu we wrześniu w Bytowie.