WIELKIE ŚCIGANIE W BYTOWIE JUŻ DZIŚ

Niedziela w Bytowie stoi pod znakiem kolarstwa. O godzinie 11 rozpocznie się ORLEN Lang Team Race – szosowy wyścig dla amatorów trasami Czesława Langa. Relacje z zawodów w TVP Sport.

Wyścig zapowiada się niezwykle ciekawie. Na starcie pojawi się wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang, dla którego Bytów i okolice to rodzinne strony. – W tym roku przygotowaliśmy dwa dystanse. Dłuższy, bardziej wymagający Maxi liczy ponad sto kilometrów, krótszy, Mini, nieco ponad 40 kilometrów. Wszystko na pięknie przygotowanej trasie, sporo nowych asfaltów, gdzieniegdzie trochę nierówności, ale nic na szutrze. Przepiękna końcówka długiego dystansu, od Kołczygłów mamy malownicze wzniesienia, my często o tym mówimy „małe Alpy”. I finisz w Bytowie, gdzie na pewno nie zabraknie emocji – powiedział Czesław Lang. Oprócz niego na starcie pojawi się między innymi Lechosław Michalak, a także wielu znakomitych gości.

Relacje z ORLEN Lang Team Race w Bytowie będzie można zobaczyć w TVP Sport w godzinach 9:18, 12:10, 13:12. Sponsorem Tytularnym wyścigu jest PKN ORLEN.