Wielkie ściganie w Białymstoku

Blisko 200 osób na starcie, wspaniała walka i doskonała zabawa – pierwsza edycja ORLEN Lang Team Race zakończyła się wielkim sukcesem.

Zawodnicy mieli piękną pogodę, choć był też przelotny deszcz. Wszystko, jak w wielkim kolarstwie – mówił po zakończeniu imprezy dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang. W całej stawce najszybszy był Maciej Regulski (ActiveJet), który na mecie był szybszy o 12 sekund od Marcina Mroza (Ełk). Z kolei w całej stawce kobiet pierwsze miejsce przypadło Marzenie Moniuszko (Białobłocki Coaching Team), która pokonała Aleksandrę Kiedę (IronWomanFit).

Na kolarzy czekała 82-kilometrowa trasa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali zaproszeni na podium do dekoracji, a pełne wyniki można znaleźć na langteamrace.pl.

– To święto kolarstwa i sportu, ale podchodzimy do tego też jak do szansy na promocję. Mamy końcówkę maja i chcemy pokazać Białystok z jak najlepszej strony. Miasto się rozwija, ma znakomite drogi dla kolarzy. „Przemeblowaliśmy miasto”, żeby poczuć emocje – mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, a w organizację zaangażowani byli też marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz starosta powiatu białostockiego Jan Bolesław Perkowski.

– W organizację ORLEN Lang Team Race wkładamy całe serce. Chcemy, aby uczestnicy mogli poczuć smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Najpierw zobaczą rywalizację w ramach ORLEN Wyścigu Narodów UCI Nations Cup U 23 2021, a potem sami pojadą na trasę wyścigu dla amatorów – mówił przed wyścigiem Czesław Lang, a wszystko potwierdziło się na trasie. A uczestnicy mogli rywalizować z legendami polskiego kolarstwa, bo na starcie byli też m.in. Lechosław Michalak, Henryk Charucki, Bartosz Huzarski czy Piotr Wadecki. – Takie wydarzenia warto organizować, człowiek czuje, że to ma sens, bo wszędzie widać entuzjazm i radość – mówił wicemistrz olimpijski z Moskwy.

A to dopiero początek wielkich emocji, bo 10 sierpnia w Arłamowie zostanie rozegrany ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Sezon zakończy ORLEN Lang Team Race w Bytowie 25 września.