WIELKIE ŚCIGANIE NA ORLEN LANG TEAM RACE W BYTOWIE

Marek Maciejewski zwyciężył na dystansie Maxi, a Sławomir Pituch na dystansie Mini w szosowym wyścigu kolarskim dla amatorów ORLEN Lang Team Race w Bytowie. W swojej kategorii wiekowej najlepszy okazał się wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang.

Witam wszystkich serdecznie i dziękuję za to, że jesteście z nami. To wspaniałe uczucie ścigać się w moich rodzinnych stronach, w gronie przyjaciół i znajomych, a także wszystkich miłośników kolarstwa – mówił tuż przed startem Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, obecnie dyrektor Tour de Pologne. Chwilę później wyruszył na trasę dystansu Maxi liczącą 104 kilometry. Obok niego wicemistrz świata z 1978 roku Krzysztof Sujka i zwycięzca Tour de Pologne z 1977 roku Lechosław Michalak. Znakomite towarzystwo, a do tego świetnie przygotowana trasa i niepowtarzalne widoki – te elementy przyciągnęły do Bytowa niemal czterystu kolarzy. – Jesteśmy nawet trochę zaskoczeni taką frekwencją, ale oczywiście podbudowani i zadowoleni. To zasługa Czesława Langa, a także Baszty Bytów, klubu, który od ponad 60 lat świetnie funkcjonuje na naszym terenie. To okolice bardzo malownicze – jeziora, lasy – a jednocześnie wymagające kolarsko. Mamy sporo górek, więc jazda w takim terenie przynosi dużo satysfakcji – powiedział Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. – ORLEN Lang Team Race to nie tylko kolarska rywalizacja, ale także promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy spotkać się w Bytowie i wspólnie przeżywać sportowe emocje – powiedziała Agata Pniewska, Zastępca Dyrektora Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Jako pierwsi do mety dojechali uczestnicy Parady Rodzinnej, a później finiszowali kolarze na dystansie Mini (42 km).  Najszybszy okazał się Sławomir Pituch z TA KO TEAM, który uzyskał czas 01:00:12, a trasę przejechał z imponującą średnią 41,86 km/h.  – Przez cały wyścig byłem czujny, wiedziałem kogo pilnować. Jarosław Marycz zaatakował na półtora kilometra przed metą doskoczyłem do niego, wyczekałem finisz i udało się wygrać. Znam te trasy doskonale i lubię walczyć w takiej pogodzie – powiedział na mecie zwycięzca. O sekundę wolniejszy był Artur Szarycz (Ziemia Darłowska), a z trzecim czasem wyścig ukończył Jarosław Marycz (Marycz.com). Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Szotowicz (STC Stargard), drugi wynik uzyskała Kinga Witkowska (Ziemia Darłowska), a trzeci Maja Wróblewska (Ziemia Darłowska).

Na dystansie Maxi triumfował Marek Maciejewski, który 104-kilometrową trasę pokonał w czasie 2:33:57. Zaledwie o sekundę wolniejszy był Jarosław Kowalczyk  z GK Gryf Tczew, a o dwie sekundy Adrian Jach z Dadelo.pl. Wśród pań najszybsza okazała się Marta Gogolewska. Najsilniej obsadzona była kategoria wiekowa M6, w której rywalizowali Czesław Lang, Krzysztof Sujka i Lechosław Michalak. Po pasjonującej walce na finiszu właśnie w tej kolejności minęli linię mety. – Piękny wyścig i wielka frajda dla każdego, kto ukończył wyścig. Nie było łatwo, bo trasa była wymagająca. Ale forma jest, zaatakowaliśmy z Leszkiem Michalakiem i Krzysztofem Sujką i we trójkę dojechaliśmy do mety – podsumował Czesław Lang. Sponsorem Tytularnym wyścigu jest PKN Orlen.