Wielkie ściganie na ORLEN Lang Team Race w Bytowie

Artur Szarycz i Karolina Ruta-Korytowska zwyciężyli na dystansie Maxi podczas ORLEN Lang Team Race w Bytowie. Na dystansie Mini triumfowali Monika Szotowicz oraz Łukasz Janic.

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu ORLEN Lang Team Race rozgrywane były na malowniczych Kaszubach. Bytów to stały punkt szosowych wyścigów organizowanych przez Czesława Langa i firmę PKN ORLEN. Znakomicie przygotowana trasa, wymagające podjazdy i niezapomniane widoki przyciągnęły wielu miłośników kolarskiej rywalizacji.

Zawodnicy startujący na dystansie Mini ścigali się na małej, 29-kilometrowej rundzie. Wśród pań najszybciej pokonała ją Monika Szotowicz z STC Stargard, drugi czas uzyskała Zuzanna Merda z MLKS Baszta Bytów, a trzeci Paulina Szulc z GirlPower.cc. Niezwykle zacięty był wyścig panów, na metę niemal równocześnie wpadło trzech kolarzy. Ostatecznie wygrał Łukasz Janic (STC Stargard) przed Sławomirem Pituchem (Romet Factory Team), a trzeci był Gabriel Girau (Karomet Team).

Dystans Maxi to dłuższa, 93-kilometrowa runda z wieloma podjazdami i pagórkami. Po pasjonującej walce wyścig mężczyzn wygrał Artur Szarycz (KK Ziemia Darłowska), który minimalnie wyprzedził Tomasza Marca (Toyota Kawisbike Słupsk). Nie mniej emocji było w wyścigu pań, w którym Karolina Ruta-Korytowska (Motiv Home Team) o sekundę wyprzedziła Annę Rząsowską.

Sponsorem tytularnym wyścigu jest PKN ORLEN.