Podsumowanie ORLEN Lang Team Race w Rzeszowie

Piotr Szczepanik zwyciężył na dystansie Maxi, a Dominik Siwiec na dystansie Mini w szosowym wyścigu kolarskim dla amatorów ORLEN Lang Team Race w Rzeszowie.

Oba wyścigi męskie były niezwykle emocjonujące. W wyścigu MAXI różnica między pierwszym a szóstym kolarzem wynosiła 0,4s.

Najlepszym okazał Piotr Szczepanik, który o „błysk szprychy” wyprzedził Grzegorza Pawłowskiego oraz Michała Małyszę. Zawodnik NSB Sport Team Sport Rzeszów osiągnął czas 1:59:26.

Na tym dystansie wśród Pań triumfowała Marta Motylewska, która osiągnęła czas 2:18:28.

Na dystansie MINI, liczącym 54 km, również nie brakowało emocji.  O zwycięstwie decydowały setne sekundy. W klasyfikacji końcowej kolarze osiągneli czas 1:19:59.

Zwyciężył Dominik Siwiec przed Marcinem Lipianinem, Jakubem Kosińskim.

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Polakowska z wynikiem 1:29:28. Drugie miejsce zajęła Monika Mazur (1:31:22) a trzecie Agnieszka Kerth (1:33:39), która wygrała w kategorii K4.

Radości nie ukrywał dyrektor wyścigu, Czesław Lang.

– Z wielką satysfakcją obserwuję rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków, którzy coraz częściej uprawiają ten sport amatorsko i oczekują organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Dlatego wspólnie z PKN ORLEN tworzymy wyścigi ORLEN Lang Team Race umożliwiające rywalizację w profesjonalnych warunkach i oprawie rodem z Tour de Pologne. Tegoroczny cykl ze względu na pandemię będzie inny niż planowaliśmy pierwotnie, ale cieszę się bardzo, że możemy organizować wyścig w Rzeszowie oraz w Bytowie – mówił tuż przed startem Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, obecnie dyrektor Tour de Pologne.

Kolejny etap PKN ORLEN Lang Team Race odbędzie się 20 września 2020 roku w Bytowie.

Sponsorem Tytularnym wyścigu jest PKN ORLEN.