Pierwszy taki wyścig w historii! Wirtualny ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów na żywo w Eurosporcie 1

Wirtualne wyścigi kolarskie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to nowa propozycja dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Od 9 maja przez cztery kolejne soboty każdy będzie miał okazję stanąć do rywalizacji na trasach kolarskich z wielkimi gwiazdami polskiego sportu, z członkami ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN, na czele z Anitą Włodarczyk, Robertem Kubicą i Bartoszem Zmarzlikiem. Każdy etap pokaże na żywo Eurosport 1. Zawody rozgrywane będą na trenażerach za pośrednictwem platformy Zwift. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

Ze względu na wyjątkową sytuację, w której znaleźli się wszyscy kolarze – zawodowi i amatorscy – wyścigi w wirtualnym świecie stają się coraz popularniejsze. Także my w oczekiwaniu na powrót do realnego świata chcemy zaproponować fanom Tour de Pologne możliwość udziału w wyjątkowej przygodzie. ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów zapowiada się niezwykle ciekawie z wielu powodów. Będziemy się ścigać na znanych trasach, w wyścigach nie zabraknie wielkich gwiazd, a zawody będzie można oglądać w Eurosporcie. Jestem przekonany, że to znakomity sposób na aktywne, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia spędzenie majowych weekendów – powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Wirtualne wyścigi ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów odbędą się w cztery kolejne soboty maja – 9, 16, 23 i 30. Każdy etap pokaże na żywo Eurosport 1, a rywalizację amatorów i gwiazd skomentują Tomasz Jaroński, Dariusz Baranowski i Adam Probosz.

Tour de Pologne to kolarska marka znana wszystkim Polakom! Bardzo się cieszymy, że bierzemy udział w organizacji pierwszego w historii wirtualnego wyścigu amatorów pod tym szyldem. Wspólnie z Lang Teamem i firmą PKN ORLEN możemy dostarczyć wszystkim fanom kolarstwa prawdziwe, sportowe emocje na żywo w tych bezprecedensowych czasach. Czeka nas fantastyczny wyścig z udziałem kibiców, którzy zyskają nie tylko szansę ścigania się z gwiazdami, ale także pokazania się na antenie Eurosportu.  Jestem przekonana, że kolejne etapy przyciągną bardzo wielu aktywnych uczestników oraz widzów, którzy ponownie poczują adrenalinę związaną z transmisjami sportowymi – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu TVN Discovery Polska i Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Aby wziąć udział w wyścigu, należy mieć trenażer smart wyposażony w funkcję współpracy z aplikacją Zwift. Więcej szczegółów dotyczących warunków technicznych oraz możliwości wzięcia udziału w wyścigach znajduje się na stronie www.tourdepologneamatorow.pl.

Terminarz:

  • 1 etap: 9 maja, 10:45, trasa Richmond
  • 2 etap: 16 maja, 10:45, trasa Innsbruck
  • 3 etap: 23 maja, 10:45, trasa Yorkshire
  • 4 etap: 30 maja, 10:45, trasa Londyn