ORLEN Tour de Pologne Amatorów: Start już 31 lipca

Dokładnie 31 lipca w Arłamowie wystartuje kolejna edycja ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. ORLEN Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour.

­- W tym roku stawiamy na sprawdzone miejsce i ponownie zapraszamy wszystkich amatorów do Arłamowa. Przygotowaliśmy piękną, wymagającą, ale bezpieczną trasę w Bieszczadach. Do pokonania będzie 75 kilometrów ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Będzie to szansa aby przejechać odcinkiem III etapu dla zawodowców z Kraśnika do Przemyśla. Najlepsza zawodniczka i zawodnik wygrają wyjazd do Madonna di Campiglio. – zapowiada Czesław Lang i dodaje -. – dodaje wicemistrz olimpijski.

Dodatkową atrakcją i wyzwaniem jest klasyfikacja na odcinku specjalnym Hotelu Arłamów pod Kalwarię Pacławską. Najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna na tym odcinku wygrają tygodniowy pobyt w Hotelu Arłamów wraz z wieloma atrakcjami (rozgrzewający seans w Świecie Saun, relaks w Strefie Basenów, joga, siłownia) oraz pełnym wyżywieniem.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to nie tylko walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody.