ORLEN LANG TEAM RACE W BYTOWIE JUŻ 8 WRZEŚNIA!

W niedzielę 8 września w Bytowie zostanie rozegrany ORLEN Lang Team Race – kolarski wyścig dla amatorów trasami Czesława Langa. Do wyboru są dwa dystansie – Maxi (104 km) oraz Mini (42 km). Wszyscy chętni mogą wziąć udział w Paradzie Rowerowej.

ORLEN Lang Team Race w Bytowie to kolarski wyścig dla amatorów, który łączy w sobie trzy cele – popularyzację kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej i promocję najpiękniejszych regionów Polski. – Już po raz drugi wspólnie z firmą PKN ORLEN zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa do Bytowa. ORLEN Lang Team Race to idealna propozycja dla tych, którzy kochają kolarstwo i lubią się ścigać w profesjonalnej oprawie, na pięknej trasie i w świetnej atmosferze – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Kolarstwo ma w Polsce bardzo długie tradycje i wielu kibiców. Dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć nasze zaangażowanie w tę dyscyplinę  sponsorując tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów czy rozszerzając Grupę Sportową ORLEN o 6 reprezentantów Polski w kolarstwie torowym. Mamy też świadomość, jak wielu Polaków uprawia tę dyscyplinę amatorsko. Stąd nasze wsparcie dla organizowanego w Bytowie ORLEN Lang Team Race, imprezy sportowej promującej zdrowy i aktywny styl życia – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN

Podczas ORLEN Lang Team Race w Bytowie do wyboru będą dwa dystanse. Liczący 104 kilometry Maxi to prawdziwe wyzwanie nawet dla dobrze przygotowanych kolarzy. Po starcie przy Stadionie Miejskim peleton wyruszy na dużą rundę prowadzącą między innymi przez Chomice, Tuchomie, Barnowo, Kołczygłowy, Niedarzyno, z powrotem do Bytowa. Dystans Mini liczy 42 kilometry, a startujący na nim kolarze przejadą między innymi przez Chomice, Tągowie, Struszewo i Krosnowo. Meta również w Bytowie.

Bytów i okolice to tereny szczególnie bliskie Czesławowi Langowi, to właśnie tam wicemistrz olimpijski z Moskwy rozpoczynał swoją przygodę z kolarstwem. – Miałem trzynaście lat, kiedy po raz pierwszy wystartowałem na pożyczonym rowerze. Dostrzegł mnie trener Euzebiusz Marciniak i w ten sposób dostałem się do Baszty Bytów. Do dziś mam ogromny sentyment do tych okolic. Uwielbiam tu jeździć rekreacyjnie, a także startować w zawodach. To bardzo atrakcyjne tereny – są pagórki, jeziora, lasy, a do tego przepiękne krajobrazy – mówi Czesław Lang.

Bytów, rodzinne miasto Czesława Langa, miasto z wielkimi tradycjami kolarskimi z ogromną przyjemnością powita uczestników wyścigu kolarskiego – ORLEN Lang Team Race. Niewątpliwie naszym atutem jest ciekawie wytyczona trasa, która wiedzie przez urokliwe tereny. Niezwykle malownicza, pofałdowana, z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą mogli poczuć się jak w górach. Po sportowych emocjach zapraszam do spędzania wolnego czasu w malowniczych zakątkach naszego miasta – mówi Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa.

ORLEN Lang Team Race to nie tylko kolarska rywalizacja, ale również promocja sportu, ruchu i aktywności wśród rodzin i dzieci. Specjalnie z myślą o nich przygotowana została Parada Rowerowa, w której udział jest bezpłatny. Parada odbędzie się na krótkiej rundzie wokół Stadionu Miejskiego. Wszyscy uczestnicy pokonają ją dwukrotnie, a łączna długość wynosi 3,2 km.

Biuro Zawodów będzie mieściło się na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13. Tam będzie można zapisać się bezpośrednio przed startem – w sobotę 7 września w godzinach 16:30 – 18:30 oraz w niedzielę 8 września w godzinach 08:00 – 10:30. Cały czas można się zapisywać przez internet – wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.langteamrace.pl. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.