ORLEN Lang Team Race – kolarskie ściganie dla każdego

W weekend 12-13 września br. Rzeszów będzie w centrum uwagi miłośników kolarstwa. W sobotę i niedzielę zostanie rozegrany ORLEN Wyścig Narodów, w którym wystartują najbardziej utalentowani kolarze U23 z Polski i zagranicy. Natomiast w sobotni poranek wszyscy fani rowerów będą mogli wziąć udział w ORLEN Lang Team Race – szosowym wyścigu dla amatorów.

– Z wielką satysfakcją obserwuję rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków, którzy coraz częściej uprawiają ten sport amatorsko i oczekują organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Dlatego wspólnie z PKN ORLEN tworzymy wyścigi ORLEN Lang Team Race umożliwiające rywalizację w profesjonalnych warunkach i oprawie rodem z Tour de Pologne. Tegoroczny cykl ze względu na pandemię będzie inny niż planowaliśmy pierwotnie, ale cieszę się bardzo, że możemy organizować wyścig w Rzeszowie, a także tydzień później w Bytowie – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

ORLEN Lang Team Race w Rzeszowie zostanie rozegrany na 27-kilometrowej rundzie ze startem i metą w al. Cieplińskiego. Chętni mogą wybrać jeden z dwóch dystansów – Mini (2 rundy – 54 kilometry) lub Maxi (3 rundy – 81 kilometrów). Na trasie znajduje się jeden wymagający podjazd w dzielnicy Matysówka. Zapisywać się można na stronie langteamrace.pl lub w biurze zawodów w al. Cieplińskiego, w piątek 11 września, w godzinach 17-19 oraz w sobotę 12 września, w godzinach 7-9. ORLEN Lang Team Race wystartuje w sobotę 12 września o godzinie 9:30. W ramach ORLEN Lang Team Race w Rzeszowie będzie obowiązywała dodatkowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Straży Pożarnej, które zostaną rozegrane na dystansie Maxi.

Wyścig będzie rozgrywany z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z obostrzeń związanych z pandemią. Uczestnicy będą zobowiązani do noszenia maseczek oraz zachowania dystansu podczas zgłoszeń w Biurze Zawodów, podczas dojścia na miejsce startu i we wszystkich obszarach wyznaczonych przez Organizatora. Kolarze powinni unikać bezpośrednich kontaktów przy powitaniu i podziękowaniu za wspólny wyścig, a po zakończeniu jazdy będą zobowiązani do bezzwłocznego opuszczenia strefy mety.