Już w tę niedzielę ORLEN Tour de Pologne Amatorów!

W niedzielę 30 lipca odbędzie się wielkie kolarskie święto – ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Tym razem kolarze-amatorzy będą ścigać się w Karpaczu. Kultowe miejsce w historii amatorskiego kolarstwa i Tour de Pologne, wymagająca trasa, walka do ostatnich metrów i wspaniałe nagrody. To właśnie czeka u podnóży Karkonoszy.

Tego dnia Karpacz stanie się kolarską stolicą Polski, ze względu na dwa wyścigi. Swoje zmagania jako pierwsi rozpoczną oczywiście amatorzy, którzy wyruszą na 83 kilometrową trasę z terenu Hotelu Gołębiewski w Karpaczu – który jest partnerem wydarzenia. Na trasie zaplanowano cztery 14-sto kilometrowe rundy, a finisz to kultowy podjazd pod Orlinek.

Tego samego dnia w Karpaczu będą finiszować kolarze z najlepszych ekip kolarskich na świecie, ponieważ także na Orlinku zaplanowano metę 2. etapu jubileuszowego Tour de Pologne UCI World Tour. W wyścigu swój udział zapowiedzieli Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Udział w wyścigu dla amatorów to jedna z niewielu okazji aby przejechać trasą zawodowego peletonu i przy okazji spotkać mistrzów.