Czesław Lang zaprasza na ORLEN Lang Team Race w Bytowie

– Cykl amatorskich wyścigów ORLEN Lang Team Race na stałe wpisał się w społeczność amatorskiego kolarstwa i bardzo się z tego cieszę. W tym roku mieliśmy w Karpaczu rekordową edycję jeśli chodzi o frekwencję. Już wkrótce spotkamy się w moich rodzinnych stronach, na Kaszubach. Tutaj tradycyjnie odbędzie się finał cyklu. – mówi Czesław Lang przed wielkim finałem ORLEN Lang Team Race, który odbędzie się w sobotę 16 września w Bytowie.

Podczas tegorocznej edycji amatorzy mają do wyboru dwa dystanse, MAXI 104 km oraz MINI 42 km. – Trasy są znakomite, znam je doskonale, wszystkie pokonałem, w końcu to moje strony – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy. A Kaszuby faktycznie oferują fantastyczne tereny do ścigania, o czym wielu kolarzy-amatorów wie od dawna.

W Bytowie chętni startują przede wszystkim dla własnej przyjemności, ale przygotowano też nagrody dla najlepszych. Pula nagród finansowych w klasyfikacji OPEN na dystansie Maxi wynosi 9000 złotych. Taką samą pulę przewidziano dla zwycięzców generalki OPEN kobiet i odpowiednio dla mężczyzn. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe, takie jak okulary kolarskie EKOI, zestaw suplementów od FITNESS AUTHORITY, koszulki kolarskie marki QUEST dla liderów oraz medale. W Bytowie poznamy także zwycięzców klasyfikacji generalnej całego cyklu ORLEN Lang Team Race 2023 (po trzech edycjach w Arłamowie, Karpaczu i Bytowie), którzy również mogą liczyć na nagrody.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie gadżety sponsorskie, rękawki EKOI i pamiątkowy medal z możliwością wygrawerowania swojego wyniku na stanowisku Grawerbus.

ORLEN Lang Team Race to okazja do ścigania się w profesjonalnych warunkach. Trasa jest przygotowana na najwyższym poziomie, a o przekaz dbają największe media w naszym kraju oraz lokalni patroni. – Przy naszych imprezach tworzymy rodzinę partnerów, którzy doskonale rozumieją ideę promocji poprzez sport. Tak jest z Grupą ORLEN, która współpracuje z nami przy kilku projektach, ale też z Drutexem, FA Engineered Nutrition, Questem, Cisowianką, Auto Diug i innymi. Możemy też liczyć na Telewizję Polską, Polskie Radio, Onet, Przegląd Sportowy, Cityboard czy Sportowy24. Każdy dokłada swoją cegiełkę do tego, aby kolarze-amatorzy mogli brać udział w tej imprezie – podsumował Czesław Lang.

Wciąż otwarte są zapisy przez internet. Do środy 13 września włącznie obowiązuje niższa opłata startowa. Będzie można również zapisać się na miejscu w biurze zawodów zgodnie z programem.

ORLEN Lang Team Race – BYTÓW ul. Mickiewicza 13

15.09.2023, piątek

17:00-19:00 – biuro zawodów, odbiór numerów startowych

16.09.2023, sobota

08:00-10:30 – biuro zawodów, odbiór numerów startowych

10:30 – ustawienie w sektorach

11:00 – start

15:00 – dekoracje zwycięzców

16:00 – zamknięcie trasy