Bytów gotowy na ORLEN Lang Team Race

W najbliższą sobotę 25 września 2021 roku po raz kolejny na malowniczych trasach powiatu bytowskiego rozegrane zostaną zawody z cyklu ORLEN Lang Team Race. Udział w zawodach to okazja do sportowej rywalizacji w gronie miłośników cyklistyki lub (dla osób niebiorących udziału w zawodach) możliwość z bliska obserwacji zawodników, nowoczesnego sprzętu kolarskiego i kolorowego peletonu. Kolarzom przemierzającym trasę wyścigu, oprócz trudów współzawodnictwa, będzie dane także podziwianie uroków Kaszub, ziemi bytowskiej.

Rywalizacja w Bytowie to trzeci i ostatni w tym roku akt ORLEN Lang Team Race. Na kolarzy amatorów czekają dwie trasy – Mini (29 km) i Maxi (93 km).

– Działania organizacyjne rozpoczęły się wiosną tego roku i dziś możemy stwierdzić, że jesteśmy gotowi do przeprowadzenia zawodów – informuje Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa. – W przygotowaniach oczywiście największym wyzwaniem jest zabezpieczenie tras. Kilkuletnie doświadczenie jednak sprzyja, a także pomoc ze strony samorządów, przez teren których przebiegają trasy wyścigu sprawiają, że wszystko jest gotowe na przyjęcie kolarzy. Wielką pomocą organizacyjną, trudną wręcz do ocenienia służą nam druhowie OSP i Komenda Powiatowa Policji, nade wszystko naczelnik wydziału ruchu drogowego – dodaje burmistrz Sylka.

Bytów jest miastem o bogatej kolarskiej historii, ale i współcześnie coraz aktywniej pokazuje się na tym polu.

– Przede wszystkim stawiamy na rozwój sportu powszechnego, który dedykowany jest do wszystkich bez względu na wiek, płeć i status. Kolarstwo jest tą formą aktywności, która obok pływania, chodzenia i piłki nożnej cieszy się największym zainteresowaniem. Stąd przywiązujemy bardzo dużą wagę do budowy ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych. Również finansowo wspieramy sport młodzieżowy, który prowadzony jest przez nasze kluby sportowe Baszę Bytów i Bytovię Bytów – podkreśla Ryszard Sylka.

ORLEN Lang Team Race jest doskonałą okazją, by w mieszkańcach Bytowa i okolic oraz gościach z innych stron kraju rozpalić miłość do kolarstwa.

– Zawodnicy biorący udział w wyścigu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na wymagającej pod względem technicznym trasie, a także rywalizować w gronie osób mocno związanych z historią polskiego kolarstwa. Na starcie, jak co roku spodziewamy się byłych mistrzów, zwycięzców znaczących tourów. Atrakcją zapewne będzie też dostępność krótszego dystansu, który umożliwi start osobom o słabszej kondycji sportowej – zachęca do wizyty w sobotę w Bytowie Burmistrz Sylka.

Wyścig w Bytowie odbędzie się 25 września, a biuro zawodów z możliwością rejestracji będzie czynne także dzień wcześniej. Zapisy internetowe trwają do czwartku 23.09 włącznie na stronie langteamrace.pl.

Sponsorem Tytularnym ORLEN Lang Team Race jest PKN ORLEN.