Ależ to był finał ORLEN Lang Team Race!

Blisko osiemset osób na starcie, piękna pogoda i niezwykle malownicza trasa – okoliczności ORLEN Lang Team Race w Bytowie nie mogły być bardziej fantastyczne. – Patrzyłem na szczęśliwych ludzi, którzy pokonywali trasę i sam czułem się szczęśliwy. To był wspaniały dzień – powiedział na mecie dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang. Poznaliśmy także zwycięzców klasyfikacji generalnej.

ORLEN Lang Team Race w Bytowie był wielkim finałem cyklu. Wcześniej kolarze ścigali się w Arłamowie i w ramach ORLEN Tour de Pologne Amatorów, w Karpaczu. Wyścigi przyciągnęły łącznie  ponad 3000 amatorów kolarstwa. Finał okazał się niezwykły z wielu różnych powodów. Do tego kilkaset osób na starcie , co kolejny raz potwierdziło, że moda na rower trwa.

– Kiedy dawno temu zaczęliśmy mówić o tym, że chcemy zachęcać Polaków do jazdy rowerem, marzyłem, żeby to się tak rozwinęło. Dzisiaj są dowody i przekonanie, że mamy w tym swój udział. Razem z marką ORLEN stworzyliśmy niezwykły cykl imprez, który już na stałe wpisał się kalendarze kolarzy amatorów. Do tego wielki finał odbył się na moich Kaszubach. Mówię „moich”, bo stąd pochodzę i zawsze staram się ze wszystkich sił promować ten region. Warto, bo jest piękny, co potwierdzali mi wszyscy spotkani uczestnicy. Oczywiście przede wszystkim się ścigali, ale czasem nie sposób się nie rozejrzeć, kiedy pokonujesz pagórkowaty teren między jeziorami. Coś pięknego – opowiadał wicemistrz olimpijski z Moskwy, a od 30 lat człowiek, który odpowiada za organizację Tour de Pologne.

Na linii startu w Bytowie ustawiło się blisko 800 osób, spragnionych rywalizacji, które chciały sprawdzić swoje możliwości i wywalczyć jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej po trzech wyścigach. W klasyfikacji OPEN mężczyzn w Bytowie najszybszy okazał się Jakub Ruciński (Bike U Up) z czasem 2:33:32 (średnia prędkość 40.64 km/h). Wśród kobiet najlepsza tego dnia była Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team) z czasem 2:42:43 (średnia prędkość 38.35 km/h).

W Bytowie poznaliśmy także zwycięzcę i zwyciężczynię klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji ORLEN Lang Team Race. Najlepsze trójki w kategorii OPEN mężczyzn i kobiet otrzymały nagrody finansowe o łącznej puli 18 tysięcy złotych.

Klasyfikacja generalna ORLEN Lang Team Race kobiet:

  1. Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team)
  2. Diana Huczkowska (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
  3. Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team)

Klasyfikacja generalna ORLEN Lang Team Race mężczyzn:

  1. Adam Adamkiewicz (STREFASPORTU.PL MW Invest)
  2. Adam Wójcik (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
  3. Dawid Nytko (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)

Pełne wyniki można znaleźć pod adresem: https://nowa.domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5666