Maciej Roguski z Warszawy oraz Joanna Kucal (KTK IMAGE CYCLING TEAM) okazali się najszybsi na dystansie Maxi podczas Lang Team Race w Warszawie.

Podczas otwierających sezon zawodów w Wilanowie kolarze amatorzy na dystansie Maxi mieli do pokonania długą, bo aż 104-kilometrową trasę. Po starcie w Wilanowie peleton pojechał na południe, a w okolicach Konstancina aż trzykrotnie pokonywał rundę o długości 29 kilometrów. Przy sprzyjającej pogodzie i płaskiej trasie najszybsi pędzili z prędkością ponad 42 km/h. Najszybszy ze wszystkich okazał się Maciej Roguski, który zameldował się na mecie po 2 godzinach 26 minutach i 35 sekundach. Kilka sekund za nim finiszowali Grzegorz Golonko (Active Jet) oraz Piotr Wadecki (Polkowice).

Bardzo zacięta walka o zwycięstwo toczyła się wśród kobiet. W efekcie trzy najlepsze zawodniczki miały na mecie ten sam czas – 3:00:59. Zwyciężyła Joanna Kucal, druga była Magdalena Chmielewska z Warszawy, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Burzyńska (VACC).

Wielu emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii M-5, w której startowały kolarskie gwiazdy sprzed lat. Ostatecznie najszybszy okazał się Lechosła Michalak, drugie miejsce zajął Krzysztof Sujka, a czwarty był Czesław Lang.