Przemysław Zieliński (GK Gryf Tczew/Bike U Up) wśród mężczyzn oraz Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery) uzyskali najlepsze czasy na dystansie Mini podczas Fiat Lang Team Race w Warszawie.

Krótszy z dystansów wyścigu Fiat Lang Team Race w Warszawie liczył 53 kilometry. Kolarze startowali z ul. Przyczółkowej na wysokości Pałacu w Wilanowie. Po dojeździe do miejscowości Gassy peleton wjechał na 17-kilometrową rundę. Finisz znów przy Pałacu w Wilanowie.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Wśród mężczyzn dwóch zawodników miało ten sam czas: 1:19:10. O zwycięstwie Przemysława Zielińskiego decydowała fotokomórka, Mikołaj Pytel z Warszawy musiał zadowolić się drugim miejscem. Ale obaj kolarze stanęli na najwyższym stopniu podium, bowiem triumfowali w swoich kategoriach wiekowych – Zieliński w M4, a Pytel w M3.

Wśród pań najszybciej na metę dotarła Magdalena Kizerwetter-Świda, która uzyskała czas 1:26:46 i oczywiście zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej – K4. O sekundę wolniejsza okazała się Milena Kowalska-Pura (Oka Warszawa), wygrywając swoją kategorię K3