Przed nami niezapomniany weekend rowerowy w warszawskim Wilanowie. W piątek 18 maja odbędzie się – otwarta dla wszystkich – uroczysta prezentacja Tour de Pologne, w sobotę 19 maja miłośnicy kolarstwa górskiego wystartują w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym, a niedziela 20 maja będzie stała pod znakiem Lang Team Race, czyli wyścigu szosowego dla amatorów w zawodowej oprawie.

Lang Team Race to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa szosowego i umożliwienie jak najszerszemu gronu miłośników rowerów rywalizacji w profesjonalnych warunkach. W tym sezonie odbędą się trzy wyścigi – 20 maja w Warszawie, w Wilanowie, 26 maja w Gdańsku i 9 września w Bytowie. Na wszystkich uczestników czekają starannie przygotowane trasy, wielkie sportowe emocje, niepowtarzalna atmosfera i scenografia z Tour de Pologne. Dzięki temu każdy uczestnik może się poczuć jak Rafał Majka, czy Michał Kwiatkowski.

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – Mini (40-70 km) oraz Maxi (80-110 km). Na dystansie Mini mogą startować zawodnicy urodzeni w 2002 roku i starsi, a na dystansie Maxi zawodnicy pełnoletni. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.langteamrace.pl zapisy internetowe rozpoczną się 1 maja na stronie www.rejestracja.langteam.com.pl będzie też możliwość rejestracji w Biurze Zawodów dzień przed i w dniu wyścigu.

Inauguracja tegorocznego cyklu Lang Team Race odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. W piątek 18 maja w Wilanowie zostanie zaprezentowana trasa 75. Tour de Pologne UCI World Tour, w sobotę zawodnicy wystartują w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym, a w niedzielę do boju ruszą szosowcy. Przez cały czas wszyscy chętni będą mogli zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt na świecie, który obrazuje bogatą historię kolarstwa w kontekście obchodów stulecia niepodległości.