To jest wyjątkowy rok, który warto uczcić w wyjątkowy sposób. Jednym z elementów drogi do 75. edycji Tour de Pologne jest wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było: Wielki Warszawski Weekend Rowerowy. Od piątku 18 do niedzieli 20 maja warszawski Wilanów bić będzie tysiącem serc miłośników kolarstwa.

Zaczniemy w piątkowy wieczór, niepowtarzalną, multimedialną prezentacją trasy Tour de Pologne, w tym roku odbywającego się pod nazwą “Wyścigu Niepodległości”. Rok 2018 jest bowiem setną rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości i 90. rocznicą pierwszej edycji narodowego wyścigu kolarskiego. Tour de Pologne zawsze podróżował przez Polskę i polską historię. Teraz chcemy uczcić te dwie wyjątkowe rocznice.

Sobota to będzie gratka dla fanów kolarstwa górskiego, a weekend zakończy się wyścigiem szosowym, pod szyldem Lang Team Race.
– Wracamy z cyklem Lang Team Race, ponieważ wyścigi amatorskie na rowerach szosowych są coraz bardziej popularne. Sam widzę, jak wielu ludzi wsiada na szosówki i pokonuje dziesiątki kilometrów. I powiem szczerze, że bardzo mi się to podoba – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team. – Z myślą o nich wszystkich jest Lang Team Race. Bardzo chcieliśmy, aby ta impreza była częścią „Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego”. Dzięki wzorowej współpracy z miastem, udało się. Mam nadzieję, że widzimy się w niedzielę w mocnym peletonie – dodaje wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Lang Team Race to impreza dla niemal wszystkich. Po pierwsze dla tych którzy trenują mocno i od dawna. Pokonanie ponad stu kilometrów nie będzie dla nich problemem. Mamy też ofertę dla kolarzy jeżdżących nieco mniej. To dystans “Mini”, liczący 46 kilometrów. – Zależy nam na tym, aby podczas tego wyjątkowego weekendu wszyscy dobrze się bawili, ale jednocześnie mogli rywalizować w pięknej oprawie i na perfekcyjnie przygotowanej trasie. Lang Team Race spełnia te wszystkie warunki – tłumaczy Czesław Lang.

Warto dodać, że Warszawski Weekend Rowerowy dostarczy znacznie więcej atrakcji, między innymi koncert Grzegorza Hyżego. W każdy z tych trzech dni dla odwiedzających Wilanów dostępne będzie – bez opłaty – pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym zgromadziliśmy unikatowe eksponaty i połączyliśmy je z najnowocześniejszymi technologiami multimedialnymi. W planie jest też m.in. Parada Veturillo i piknik „4Łapy”.