Wilanów – jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. W Wilanowie nowoczesność łączy się z wielusetletnią tradycją. To miejsce niezwykłe, gdzie wielka historia Polski i Europy spotyka się z dynamiczną, stale zmieniającą się teraźniejszością.

Obok szacownej i jednej z najpiękniejszych w Europie barokowych rezydencji królewskich wyrasta nowoczesne, tętniące życiem miasto młodych ludzi. Słynące z ekskluzywnych osiedli mieszkaniowych, które przykuwają uwagę ciekawą i spójną architekturą.Wilanów wyróżnia wiele terenów zielonych: park pałacowy, Park Kultury w Powsinie, rezerwaty: Las Natoliński i Morysin, tereny wzdłuż Skarpy Warszawskiej i Wisły. Inwestycje w nowoczesne obiekty sportowe (np. boiska Orlik, siłownie plenerowe) pozwalają na aktywne spędzanie wolnego czasu. Przyjazne place zabaw cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Wilanów to także miejsce tętniące kulturą. W trakcie całego roku organizowane są koncerty, pikniki rodzinne, różnej rangi rozgrywki i zawody sportowe. We wrześniu, we współpracy z Muzeum Pałacu Króla Jana III i Muzeum Plakatu organizowane są uroczyste obchody rocznicy odsieczy wiedeńskiej, – Dni Wilanowa, plenerowe koncerty jazzowe i niezwykły Królewski Festiwal Światła, który rozjaśnia Wilanów od grudnia do stycznia. Z wielkim entuzjazmem Dzielnica Wilanów przyłącza się do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego UP to 21, w którym weźmie udział także wilanowsk młodzież.

Nie można zapomnieć o tym, że Wilanów to także Powsin. Jest to miejsce szczególne, bo mimo przynależności do jednej z europejskich stolic, zachowało swój niepowtarzalny klimat etnograficzny. Kultywuje się tutaj tradycje wyjątkowe dla Warszawy, obrzędy ludowe, które celebruje się już tylko na wsiach i w małych miasteczkach. Odbywają się tu: coroczne dożynki, dni dyni, zapusty, kiszenie kapusty, czy darcie pierza. Zespoły ludowe nie pozwalają puścić w niepamięć starych zwyczajów tanecznych, a występując w tradycyjnych strojach wilanowskich, w których przepięknym motywem jest haft wilanowski, sprawiają, że Powsin można śmiało nazwać centrum etnograficznym Warszawy.

Czekamy na Państwa w Wilanowie!

Lista startowa

Wyniki

DZIEŃ PRZED ZAWODAMI:

16:30 – 18:30 – zapisy w biurze zawodów, wydawanie numerów startowych

W DNIU ZAWODÓW:

08:00 – 10:30 – zapisy w biurze zawodów, wydawanie numerów startowych

10:45 – ustawianie w sektorach startowych

11:00 – start poszczególnych sektorów

14:00 – dekoracja dystansu MINI

15:00 – dekoracja dystansu MAXI

15:00 – zamknięcie trasy

Biuro Zawodów i miasteczko wyścigu: Warszawa Wilanów, ul. Kostki Potockiego
Najbliższy szpital: Szpital Czerniakowski – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej; ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa
Parkingi: parkingi podziemne pod centrum handlowym ROYAL WILANÓW ul. Klimczaka 1, Urząd Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy ul. Franciszka Klimczaka 2
Prysznice: Centrum Sportu Wilanów m. st. Warszawy. ul. Wiertnicza 26 A.

Numer alarmowy w trakcie wyścigu: 725 705 655.

 

Wjeżdżając na parking trzeba pobrać bilet, przed wyjazdem należy udać się do Biura Parkingu (znajduje się ono naprzeciwko wjazdu na „nasz” parking na poziomie -1 od strony ul. Przyczółkowej) i podać hasło „Lang2018”.

Na podstawie hasła zostanie anulowana opłata i będzie można wyjechać.

Projekt czasowej organizacji ruchu na 20 maja przewiduje:

  1. Wyłączenie z ruchu wschodniej jezdni ulicy Przyczółkowej na odcinku od Łukasza Drewny do Vogla z zakazem skrętu w lewo w Branickiego.
  2. Ograniczenie ruchu na wschodniej jezdni ulicy Przyczółkowej na odcinku od Vogla do al. Wilanowskiej z możliwością jazdy na wprost w kierunku Centrum, jaki z możliwością skrętu lewo w kierunku Mokotowa.
  3. Wyłączenie z ruchu ciągu ulic Cendrowskiego, Kostki-Potockiego, mała Wiertnicza. Zakaz parkowania z możliwością odholowania pojazdu na koszt właściciela na ulicy Cendrowskiego, Kostki Potockiego, mała Wiertnicza włącznie z parkingiem przy Kostki-Potockiego.
  4. Nakaz jazdy w prawo z Adama Branickiego w Przyczółkową w kierunku Konstancina. Nie będzie dozwolony przejazd przez Przyczółkową na wprost w kierunku Zawad.
  5. Aby dostać się do ŚOB od strony Konstancina należy skręcić w Europejską, na skrzyżowaniu z Vogla należy skręcić w lewo w Vogla na następnie przez skrzyżowanie z Przyczółkową na wprost w ulicę Branickiego.
  6. Aby dostać się do ŚOB od strony Zawad należy przejechać skrzyżowanie z Przyczółkową na wprost w Branickiego.
  7. Na czas imprezy będzie obowiązywać zakaz skrętu w lewo z Przyczółkowej w Vogla w stronę Zawad. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Europejską.
  8. Skrzyżowanie ulic Przyczółkowej z Vogla i Branickiego będzie wyłączone z ruchu na czas startu kolarzy w godzinach od 10.50 do 11.20. Kiedy przejdzie ostatnia grupa kolarzy, skrzyżowanie zostanie otwarte we wszystkich dopuszczonych w dniu 20 maja 2018 r. kierunkach.

Skrzyżowanie będzie przymykane na czas powrotu kolarzy na metę. O wyłączeniu i dopuszczaniu skrzyżowania będzie decydować każdorazowo Policja.