Szanowni Państwo,

Mam przyjemność kolejny raz zaprosić do naszego miasta miłośników wyścigów rowerowych. Jestem przekonany, że i tym razem gdańskie odcinki Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe oraz Lang Team Race zaoferują wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy: adrenalinę podczas zawodów i bogatą ofertę na spędzanie wolnego czasu.

Trasy wyścigów – tak, jak poprzednio – prowadzić będą lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz w Alei Armii Krajowej.

Po sportowych emocjach zapraszam do spędzania wolnego czasu w malowniczych uliczkach Starego i Głównego Miasta. Tu odnajdziecie ducha tysiącletniego Gdańska. Zapraszam też na nadmorskie spacery, bowiem to u nas jest ponad 19 km najpiękniejszych w Polsce plaż.

Dla tych, którzy nawet po zawodach nie będą mieli ochoty na rozstanie się ze swoimi rowerami, polecam rekreacyjną jazdę po Gdańsku. A jest gdzie jeździć – długość tras rowerowych to 685 km, a wydzielonych dróg rowerowych – 119 km. Jesteśmy najlepsi w Polsce!

Cieszę się, że tym razem również nagrodzimy gdańskich kolarzy. Najlepsza mieszkanka i mieszkaniec otrzymają honorowe tytuły mistrzów Gdańska, Puchary Prezydenta Miasta Gdańska oraz nagrody.

Paweł Adamowicz

Prezydent Miasta Gdańska

Gdańsk. Miasto wolności

Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Nadmorskie położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.

Nie ma Gdańska bez wolności. Odwaga, kreatywność, ale przede wszystkim wolność: to prawdziwie gdańska tradycja. Cnota od wieków najwyżej ceniona przez gdańszczan ukształtowała niepowtarzalny „genius loci” miasta. Czuć ją równie dobrze wśród kamieniczek Głównego Miasta, jak i pomiędzy dźwigami stoczniowymi Młodego Miasta, na pięknych piaszczystych plażach i w postindustrialnych halach, w parkach i w tunelach: w Gdańsku wolność jest wszechobecna, można jej niemal dotknąć. Inspiruje i przeobraża zarówno przestrzeń jak i ludzi. Tacy są gdańszczanie: odważni, zaangażowani, pełni pasji, twórczy. Taki jest Gdańsk: otwarty na nowe idee, idący z duchem czasu, kreujący zdarzenia, wciąż zaskakujący.

Gdańsk zmienia oblicze z dnia na dzień. Niedawno był centrum wydarzeń, które zmieniły bieg historii Europy. Sierpień roku 1980, strajk w Stoczni Gdańskiej, któremu przewodził Lech Wałęsa i powstanie Solidarności, wielkiego ruchu społecznego, zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi. To właśnie te wydarzenia dały ogromny impuls ruchom wolnościowym na całym świecie i pozwoliły uwierzyć, że niemożliwe jest możliwe. Wolność „od”: zła, opresji, strachu staje się dziś wolnością „do”: spełniania marzeń, kreatywności, odwagi, lepszego życia. To miasto osadzone w historii, ale żyjące teraźniejszością i śmiało patrzące w przyszłość.

Współczesny Gdańsk to nowoczesna, europejska metropolia, gospodarka oparta na wiedzy i technologii, ekosystem przyjazny innowacjom, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu, atrakcyjny cel wyjazdów turystycznych. Jako miejsce narodzin Solidarności staje się centrum debaty o współczesnym świecie, jako Światowa Stolica Bursztynu pobudza wyobraźnię projektantów mody i designerów, jako miasto wolności  inspiruje artystów, jako centrum IT skupia najlepszych profesjonalistów, jako tętniące życiem nadmorskie miasto z bogatą historią przyciąga corocznie miliony turystów. W prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations 2017 Gdańsk stanął na podium dzięki blisko 50 tysiącom głosów z całego świata.

 

Gdańsk to również zwycięzca wielu ogólnopolskich rankingów i jedno z najlepszych w kraju miejsc do życia. Jest niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. To niemalże słownikowa definicja pojęcia „work-life balance”. W końcu gdzie jeszcze można odpocząć po pracy spacerując brzegiem morza po szerokiej, piaszczystej plaży, by dosłownie chwilę później znaleźć się w górzystym terenie w środku lasu? Tu się żyje!

Lista startowa

Wyniki

DZIEŃ PRZED ZAWODAMI:

16:30 – 18:30 – zapisy w biurze zawodów, wydawanie numerów startowych

W DNIU ZAWODÓW:

08:00 – 10:30 – zapisy w biurze zawodów, wydawanie numerów startowych

10:45 – ustawianie w sektorach startowych

11:00 – start poszczególnych sektorów

14:00 – dekoracja dystansu MINI

15:00 – dekoracja dystansu MAXI

15:00 – zamknięcie trasy

Miasteczko zawodów: pas zieleni al. Armii krajowej

Parkingi: ul. Łostowicka

Najbliższy szpital: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Gdańsku, Kartuska 4/6, 80-104 Gdańsk